Dnes je Nedeľa, 20.10.2019, meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Námestove

Kam v Námestove

Ak ste návštevník alebo turista a pýtate sa, kam zájsť v regióne Námestova, tak vedzte, že je tu naozaj veľa zaujímavých miest, ktoré môžete vidieť. Väčšina z nich je spojená s regiónom či už históriou alebo krásnou prírodou.

Pre turistov je dominantným miestom na návštevu určite vodná nádrž Orava, keďže mesto leží práve na brehu Oravskej Priehrady. Tá poskytuje možnosti na letnú dovolenku s ohľadom na vodné atrakcie a športy. Uprostred nej sa nachádza Slanický ostrov umenia, kde je kostol Povýšenia sv. Kríža postavený v 18. storočí. V súčasnosti je v kostole inštalovaná stála expozícia oravského ľudového umenia, plastiky a maľby. Priehrada je známa možnosťami rybolovu, kúpania, jachtingu, vodného bicyklovania, člnkovania, surfingu, iných vodných športov a atrakcií.

Pre turistov je k dispozícii CHKO Horná Orava s najvyšším vrchom Babia Hora, ktorý je zároveň najsevernejším bodom Slovenska. Z pamiatok a histórie odporúčame navštíviť Oravský hrad z 13. storočia, Hviezdoslavovu horáreň na Slanej vode a Ľudový dom priamo v centre mesta.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Námestovo.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok